Spotkanie Świąteczne online samorządu uczniowskiego – 28.12.2020 r.

W tygodniu poprzedzającym Wigilię odbyło się świąteczne spotkanie samorządu uczniowskiego, pod hasłem Cicha Noc, Święta Noc…. Było to coś niezwykłego, gdyż przedstawiciele uczniów klas 4 – 8 wzięli udział w spotkaniu online. Z zaproszenia skorzystały również delegacje klas 3a,b,c. Program spotkania był bardzo ciekawy. Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację dotyczącą naszej szkoły. W taki sposób w czasach pandemii mogli zobaczyć aktualne zmiany w SP10. Ponadto spotkanie urozmaiciły piękne kolędy oraz wiersze o tematyce Bożonarodzeniowej. Nie zabrakło także indywidualnych występów. Uczennice z klas siódmych wykazały się odwagą i zaprezentowały swój talent muzyczny. Dzięki temu uczestnicy spotkania mieli przyjemność usłyszeć wspaniałe dźwięki skrzypiec i fletu.

Podczas uroczystego apelu świątecznego uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje ebook, na przykładzie książeczki elektronicznej Christmas in Poland. Zgodnie z hasłem przewodnim nie zabrakło również informacji o powstaniu popularnej w świecie kolędy Cicha Noc. Przekazywane wiadomości zostały wzbogacone o pokaz slajdów z motywem tej kolędy. Na zakończenie nastąpiło składanie sobie wzajemnie życzeń Świątecznych i Noworocznych. Pomimo tego, iż uroczysty apel odbywał się zdalnie, wszyscy uczestnicy odczuli serdeczną, podniosłą, rodzinną atmosferę. Cicha noc, Święta noc pokój niesie ludziom wszem….. W taką jedyną noc Wigilijną jednają się wszystkie serca, budzą się pozytywne uczucia, rodzi się nadzieja na lepsze jutro…

Spotkanie online przygotowały Panie: Ewa Michałek, Magdalena Kaniewska-Kędra i Monika Poźniak. W realizację scenariusza włączyli się uczniowie klasy 6d, 7c oraz 7e (Kornelia Karpińska, Martyna Pawłowska, Julia Stokowiecka, Frank Buron).

Dziękujemy za liczny udział w spotkaniu.