Dzień Europy. Dzień eTwinning! – 13.05.2019 r.

Młodzi Europejczycy z klas 1a i 4b obchodzili 9 i 10 maja święto państw europejskich. W 15 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej poznawali historię, geografię i ciekawe fakty nt powstawania Wspólnoty i krajów do niej należących.

Klasy realizujące projekty eTwinning ‘The seven wonders of my city’ oraz ‘Storytelling Tree’ chętnie przyswajają wiedzę o kulturze i życiu ludzi w różnych zakątkach naszego kontynentu.

Pierwszoklasiści przyszli na czwartkowe zajęcia pięknie przebrani za postaci kojarzące się z wybranymi państwami Europy. Wszyscy z uwagą słuchali prezentacji multimedialnych, śpiewali Odę do radości, poznawali symbole i słuchali ciekawostek związanych z UE. Dzieci wykonały też różnorodne prace plastyczne, uczyły się najprostszych słów w wybranych językach europejskich, tańczyły grecki taniec Zorba, ale przede wszystkim świetnie się bawiły!

W obydwu klasach ogromne emocje wywołały konkursy i quizy. W konkursie na najciekawszy kostium pierwsze miejsce zajęła Marcjanna Rak, a kolejne Janek Wojnar i Maja Kwiecień. Wyróżnienia zdobyli: Miłosz Zaręba, Blanka Kawa i Nina Murjas. Na zakończenie dnia obydwa zespoły wykazały się wiedzą o UE w grach edukacyjnych wykorzystujących aplikację Learning Apps. Klasa 4b dodatkowo wykonała quiz w aplikacji Kahoot. Zwycięzcy i uczestnicy zostali nagrodzeni jak przystało na Dzień Europejski „międzynarodowymi” słodyczami!