Galeria-2017-2018

 

Archiwalna Galeria Zdjęć Szkoły Podstawowej Nr 10 w Rzeszowie

 

Galeria Młodego Artysty Szkoły Podstawowej Nr 10 w Rzeszowie

 

Uczniowie naszej szkoły Antonina Uściłowska oraz Kacper Pluta zdobyli wspaniałe wyniki w X Miejskim Konkursie Języka Angielskiego"FRIENDLY ENGLISH" dla uczniów klas 4. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Klasa 5d zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych" Mały Broadway" organizowanym przez SP 11 w Rzeszowie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

8 czerwca 2018r. uczniowie klasy 7a pod opieką wychowawcy Moniki Surowiec-Kozłowskiej i pedagoga Magdaleny Pączek udali się do Ośrodka Edukacji Nauczycieli i Pracowników Administracji Samorządowej w Czudcu, gdzie odbył się Interaktywny Piknik Edukacyjny.

W maju gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z 5 rzeszowskich szkół podstawowych na II etapie V Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Land& Language.

11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle odbył się konkurs plastyczny, w którym uczestniczyły nasze dwie uczennice z klasy VII a. Miały za zadanie w ciągu 3 godzin, pod okiem komisji, przedstawić plastycznie temat konkursowy. Do rywalizacji przystąpiło ponad stu uczestników.

14 czerwca 2018 roku, w pięknej scenerii Zamku Królewskiego w Warszawie, odbyła się wspaniała uroczystość uhonorowania najlepszych projektów w krajowym konkursie Nasz projekt eTwinning 2018.

Z okazji Dnia Dziecka i zakończenia nauki w klasie trzeciej uczniowie wraz z wychowawczynią p. Renatą Biedką-Kosiek oraz p. Urszulą Wojnar wybrali się 11 czerwca do kręgielni „Kula” w galerii Nowy Świat.

Klasa III d wraz z wychowawczynią p. Renatą Biedką-Kosiek zaprosiła kolegów z oddziału przedszkolnego na spotkanie z twórczością Jana Brzechwy. Trzeciaki z zaangażowaniem czytały młodszym kolegom wiersze, a Patrycja pięknie zaśpiewała „Kaczkę Dziwaczkę”.

Dnia 24 maja 2018 roku w budynku Politechniki Rzeszowskiej odbył się I Podkarpacki Przegląd Piosenki turystycznej i poetyckiej pod egidą Zespołu Grzane Wino „Natchnieni Bieszczadzką Wiosną 2018”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 16 w Rzeszowie, Stowarzyszenie „Natchnieni Bieszczadem”, Politechnikę Rzeszowską i Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich.

19 maja odbyło się rozstrzygnięcie XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE ŚW. FLORIANA” organizowanego przez Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku. Na konkurs nadesłano 739 prac z 67 placówek.

W ramach uroczystych obchodów Rocznicy 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowane zostały w naszej szkole konkursy zachęcające uczniów do bliższego zapoznania się z sylwetką i biografią jednego z głównych bohaterów Święta 11 Listopada 1918 roku.

W piątek, 18 maja, uczniowie klasy 4a i 4c wyruszyli wraz z opiekunami na edukacyjną wycieczkę do Krakowa. Program wycieczki był podzielony na trzy etapy: etap I to podróż przez 7 kontynentów – zwiedzanie „Wiosek świata’ w Parku Edukacji Globalnej; etap II obejmował tzw. ‘szlak polskich legend’, zaś etap III to zwiedzanie turystycznej trasy podziemnej Muzeum Historycznego przedstawiającej historię Krakowa, od czasów średniowiecza.

24.05.2018 roku odbył się X Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania „Poczytam Ci” zorganizowany przez SP nr 1 w Rzeszowie.

Jak co roku, 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie klas piątych naszej szkoły przygotowali barwny i bardzo muzykalny program opisujący współczesne problemy środowiska naturalnego oraz sposoby radzenia sobie z coraz większą masą śmieci.

W kwietniu odbyły się lekcje historyczne, prowadzone przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej, który ubogacił wiedzę uczniów nowymi faktami z historii Polski.

Konkurs ‘Pięknego Czytania w Języku Angielskim’ odbywał się w dwóch etapach.

Piątek – 27 kwietnia – był w naszej szkole dniem wspomnienia Rocznicy Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Odświętnie ubrani Uczniowie i Nauczyciele „Dziesiątki” tłumnie przybyli na uroczysty apel przygotowany przez klasy 4 i 5.

15 maja 2018 roku uczniowie klasy II a uczestniczyli w warsztatach plastycznych oraz spotkaniu autorskim z ilustratorem książek dla dzieci panem Arturem Nowickim.

10 maja 2018 r. klasy II a i III d uczestniczyły w spotkaniu autorskim w pobliskiej bibliotece przy ul. Dąbrowskiego. Gościem był pan Waldemar Cichoń, autor książek dla dzieci.

Uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w IV edycji akcji „Najdłuższa Książka Świata” zorganizowanej z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Uczniowie klasy III b zdobyli puchar,medale oraz tytuł „Oczytanych Dzieciaków” w siódmej edycji Bajkowego Turnieju Bibliotek pod hasłem „Turniej polskich poetek, czyli potyczki na prztyczki”.

Uczniowie klas I – III  uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie „Zuch” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Konkurs Zuch z języka polskiego sprawdzał kompetencje uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, poprawności pisowni, słownictwa oraz wiedzy o języku.

24 marca odbyło się wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkurs Plastycznym „Czyste wody, zdrowe ryby”. III miejsce zdobyła Emilia Lisak z kl. III d przygotowana przez p. Renatę Biedkę-Kosiek.

9 maja obchodzimy Dzień Europy oraz  Dzień eTwinning. Jest to także święto dziedzictwa kulturowego Europy, pod hasłem ‘Nasze dziedzictwo: tu przeszłość spotyka się z przyszłością’.

16 lutego 2018 odbył się konkurs czytelniczy „Z Doliny Muminków” organizowany przez Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

Miło nam poinformować, iż Dominika Kaleta uczennica klasy 2A została laureatką w II Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej:"The Voice of Schools". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Światowy Dzień czytania książek stanowił okazję do kolejnego spotkania z książką w familijnym gronie, zorganizowanego w ramach projektu czytelniczego.  Tym razem gośćmi uczniów klasy Ii b byli p. Agnieszka i Rafał Reizer, rodzice Tymona. 

Każda okazja do promowania książki i czytelnictwa jest dobra. 23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

29 kwietnia obchodzony jest w UE, jako European Day of Solidarity Between Generations. Z tej okazji eTwinnerzy z klasy 3b podejmowali niecodziennych gości. W roku poznawania kultury i dziedzictwa europejskiego, dzieci przeżyły żywą lekcję historii w postaci zajęć z seniorami: panią Wandą Janowską i panem Ryszardem Brydą.

Do naszej szkoły przybyli aktorzy scen krakowskich – Państwo Dorota i Adam Szafraniec, z teatrzyku ‘Baśniowa Kapela’.

zwartek 12 kwietnia był dla klas 3 w naszej szkole, dniem bardzo emocjonującym i pouczającym jednocześnie. Uczniowie bowiem uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanym multimedialnym projekcie edukacyjnym pt. „Kids and Diabetes in Schools”.

Jeżycjada to popularna seria książek dla młodzieży autorstwa Małgorzaty Musierowicz składająca się z 22 tomów. 19 kwietnia w Punkcie Bibliotecznym Filii nr 9 WiMBP odbyła się impreza czytelnicza, w której uczestniczyli uczniowie klasy VIIc.

Druga edycja szkolnego konkursu logicznego myślenia i kreatywności - ‘Einstein z 10’ cieszyła się niezwykle dużą popularnością. Wzięło w niej udział 29 uczniów z klas 4 - 7.

12 kwietnia uczniowie klasy Ia oraz IVb po raz kolejny uczestniczyli w lekcjach europejskich w bibliotece szkolnej. Pani Ewa Nowak - Koprowicz przygotowała zajęcia o Danii oraz  znanym na całym świecie Duńczyku  Hansie Christianie Andersenie.

Szkolna akcja „Bookcrossing” nabiera tempa. W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego rozpoczęliśmy akcję „Bookcrossing”, czyli uwalnianie i przekazywanie książek dalej, innym czytelnikom.

11 kwietnia 2018 roku uczniowie klas II a oraz III e uczestniczyli w finale imprezy Najdłuższa Książka Świata. Składanie książki odbyło się na Rzeszowskim Rynku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci.

W europejskim projekcie eTwinning uczniowie klasy 3b we współpracy z klasą pierwszą z Paryża odkrywają daleką Japonię.

W niedzielę 15 kwietnia 2018 obchodzony będzie w Polsce drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i rozpocznie się Tydzień Biblijny. Hasłem tegorocznej inicjatywy, która wpisuje się także w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, są słowa: „Weźmijcie Pismo Święte”. List św. Pawła Apostoła do Rzymian.

Lena Szczurek, uczennica klasy II b otrzymała nagrodę w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Zimowe krajobrazy - białe szaleństwo".

Jest rok 2030… Pojazd sympatycznego kosmity Scottiego ulega awarii i przymusowo ląduje na naszej planecie. Dzieci z klasy 3b postanawiają mu pomóc. Losy Scottiego i zdobycie części zamiennych do jego pojazdu zależą teraz od ich umiejętności programowania.

We wtorek 20 marca 2018 roku nasi uczniowie kibicowali drużynie Asseco Ressovi w meczu Pucharu CEV z rosyjskim Biełgorie Biełgorod.

Na te i inne pytania uczniów klasy I a odpowiadali João i Nastia, którzy w piątek (23.03) swoją obecnością uświetnili klasową Europejską Wielkanoc.

W bieżącym roku szkolnym impreza powitania Pani Wiosny była podzielona na dwie tury: klasy 4 – 5 i 6 – 7 ze względu na dużą ilość uczniów.

21 marca uczniowie klas IIIa, IIId oraz IIIe odwiedzili Komendę Miejską Policji w Rzeszowie. Wycieczki odbyły się w ramach cyklu imprez bibliotecznych pod hasłem „Detektyw literacki”.

22 marca nastąpiło uroczyste podsumowanie cyklu imprez czytelniczych zorganizowanych przez bibliotekę szkolną dla uczniów trzecich klas.

Naszą szkołę odwiedził p.Michał Malinowski, dyrektor i kustosz ‘Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści’ „MuBaBaO” w Konstancinie. ‘Opowiadacz bajek’ przybył na zaproszenie S.Filipiny z dwudniową wizytą.

Integrując się z przedsięwzięciami szkolnej społeczności, uczniowie klasy II b zorganizowali Klasowe Wybory Pani Wiosny A.D. 2019. Zaszczytny tytuł otrzymały: Karolinka Cieśla, Kamilka Kunysz oraz Zuzia Wiącek. Dziewczynki wykazały się szeroką wiedzą tematyczną, zmysłem plastycznym oraz … niebanalnymi strojami i urokiem osobistym.

Uczniowie klasy 4a, 4e, 5d oraz uczestnicy Koła Biblijnego i Scholi odbyli ostatnio świetną wycieczkę edukacyjną do Muzeum Etnograficznego

W dniu 22.03.2018 nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w Szkolnym Konkursie Języka angielskiego"Grammar T-shirt".

Podczas konkursu przyrodniczego klas 5, w piątek 16 marca, wyłoniono trzech laureatów, którzy wykazali się najszerszą wiedzą na temat Polski.

14 marca uczniowie klasy 3B mieli niecodzienną możliwość wykonania kolejnego kroku w nauce kodowania. Na zaproszenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej klasa kodowała w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, wykorzystując grę edukacyjną Inteligentne Miasto.

W dniach 9 i 10 marca 2018 roku członkowie Szkolnego Koła Caritas, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”. Podczas zbiórki w pobliskim sklepie „FRAC” wolontariusze z „dziesiątki” zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Do Akcji aktywnie włączyli się nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Dom moich marzeń” zorganizowany w ramach VII edycji Dnia Edukacji Architektonicznej dla szkół podstawowych z Rzeszowa, Krosna, Łańcuta i Przemyśla.

ORŁY są wśród nas! Uczniowie klas II i III zostali laureatami najwyższych lotów osiągając wysokie lokaty w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Projektu „Stypendiada wczesnoszkolna’ 2018”.

Sztafeta dziewcząt zdobyła srebrny medal, a sztafeta chłopców 4 miejsce .W pływaniu indywidualnym najlepiej zaprezentowała się Kawalec Ola w stylu klasycznym 2 miejsce i Noworol Zosia w stylu dowolnym 2 miejsce.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VII a Zuzanna Urbańczyk wygrała Ogólnopolski Konkurs Biblioteczny „Narysuj Komiks o Złym Kocurku”, zorganizowany przez Wydawnictwo MAMANIA z siedzibą w Warszawie.

1 marca naszą szkołę odwiedziły dzieci z pobliskich przedszkoli nr 41, 42 oraz 13. W przyjęcie gości zaangażowali się nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, wychowawcy świetlicy, rodzice i uczniowie klas młodszych.

Niezwykłym powodzeniem cieszył się wśród uczniów klas 1-3 konkurs plastyczny pod hasłem Dzieci Bezpieczne w Sieci. Pod kierunkiem wychowawców uczniowie przedstawili bardzo ciekawe spojrzenie na zagadnienie bezpieczeństwa najmłodszych w Internecie.

W dniu 9 marca odbył się emocjonujący finał z wiedzy przyrodniczej klas 4.

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w ciekawych zajęciach bibliotecznych zorganizowanych przez WiMBP Oddział dla Dzieci i Młodzieży zatytułowanych „W krainie książek Astrid Lindgren”.

W ramach realizacji autorskiego programu „Czytanie łączy pokolenia” uczniowie klasy II b wespół z rodzicami oraz wychowawcą opracowali klasową książeczkę pt. „Necik.sp 10.pl”.

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „DOM MOICH MARZEŃ” VII EDYCJA. W konkursie brało udział 1307 dzieci z 24 podkarpackich szkół. Julia znalazła się w gronie nagrodzonych uczniów i tym samym jej praca została umieszczona w okolicznościowym kalendarzu.

Podczas ferii zimowych grupa dzieci udała się na wycieczkę do Zakopanego.

W państwach Unii Europejskiej luty to czas, kiedy placówki edukacyjne w szczególny sposób podejmują działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W dniach 12.02 – 16.02. 2018 włączyli się w tę akcję nauczyciele, wychowawcy świetlicy i uczniowie klas młodszych naszej szkoły.

" Czytanie to moja pasja " - pod takim hasłem 16 lutego odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania zorganizowany przez bibliotekę szkolną.

W dniu ‘walentynek w naszej szkole było bardzo dużo radości. Uczniowie – kurierzy poczty walentynkowej, rozdawali kartki i upominki, które przygotowaliście dla swoich kolegów i koleżanek.

Dnia 22 listopada odbyła się XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej rozgrywce wzięło udział blisko 67 tysięcy uczestników, wśród których wyłoniono 416 laureatów.

13 lutego w naszej świetlicy szkolnej odbył się II Świetlicowy Turniej Szachowy.

13 i 14 lutego 2018 r. naszą szkołę odwiedzili edukatorzy z Urzędu Komunikacji Elektronicznej z kampanią edukacyjno-informacyjną „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”.

Na lekcjach plastyki uczniowie klas piątych zaprojektowali i wykonali postacie z różnych gatunków papieru. Maskotki miały być przede wszystkim duże. Były jaszczurki, sowy, misie i żyrafy

18 I 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały dwie solistki.

Polskie barwy narodowe – biały i czerwony – były w tym roku dominującym motywem ozdób świątecznych. Wystawa ma przypominać o rozpoczętym roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W styczniu uczniowie z IV b odwiedzili Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie. Zwiedzali wystawę „RZE (miosło)”. Zobaczyli jak wyglądała praca mieszkańców podkarpackich wsi w XIX i XX wieku.

W tym roku szkolnym w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości konkurs bożonarodzeniowy zdominowały barwy biało-czerwone.

W dniu 17 stycznia 2018 roku już po raz czwarty odbył się „Świetlicowy Konkurs Scrabble”. Wzięło w nim udział łącznie 24 uczniów z klas trzecich i czwartych.

Przed nadchodzącymi feriami samorząd uczniowski przedstawił krótką audycję przez radiowęzeł szkolny.

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas I a oraz I b pod opieką wychowawczyń mgr Aldony Hałdys oraz mgr Teresy Szyszki realizowali IX edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego o charakterze społecznym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Młodzi sympatycy projektów eTwinning oraz nauki języka angielskiego mieli 25 stycznia niepowtarzalną okazję spotkać się na żywo z kolegami z projektu Connecting Kids.

W dniu 23 stycznia ponownie naszą szkołę odwiedził nasz Pan dzielnicowy KMP w Rzeszowie.

17 stycznia 2018 roku uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie i uroczyście pasowani na czytelników.

Jasełka „Światłość w ciemności świeci” według scenariusza Adama Szafrańca odbyły się 3 i 4 stycznia 2018r.. Przedstawienie było połączeniem teatru żywego z kukiełkowym. W role aktorów wcieliło się łącznie 71 uczennic i uczniów z naszej szkoły.

W ramach programu „Czytanie łączy pokolenia” uczniowie klasy II b spotkali się z p. Elżbietą Duchoń, która zorganizowała dla nich „BESTIARIUSZ w wersji light”.

Ogólnopolski Konkurs - MEDITEST

Zabawa Karnawałowa klas IV-VII

Zabawa Karnawałowa klas I-III

Kacper zajął I Miejsce w VIII Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego organizowanego przez ZSP nr 5 w Rzeszowie. Tematem konkursu były stroiki świąteczne.

Martyna otrzymała Nagrodę za pracę plastyczną w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym: „Zdrowy styl życia. Owoce i warzywa to zdrowie.”

Zakończyliśmy w naszej szkole akcję „Pomóżmy zwierzakom” polegającą na zbiórce karmy, zabawek i akcesoriów dla psiaków oraz kotów mieszkających w schronisku „Kundelek”.

14 grudnia 2017r. reprezentacja uczniów z klas I-III naszej szkoły, jak co roku wzięła udział w Międzyszkolnych Zawodach Lekkoatletycznych, które odbyły się na Hali ROSiR-u.

Miło nam poinformować, że 49 uczniow z klas 2,3 i 4 wzięło udział w konkursie przedmiotowym o zasięgu ogólnopolskim Synapsik „MEN”z języka angielskiego.

Bookcrossing to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa.

Ciekawie rozpoczęli 2018 rok uczniowie klasy 3 b. W pierwszych dniach stycznia wybrali się na wycieczkę do oddziału TVP w naszym mieście.

Uczniowie klasy 4c z wielkim zaangażowaniem i pomocą rodziców zorganizowali klasową wigilię.

Uczniowie klasy 4a i 7b otrzymali ciekawą przesyłkę – kartki świąteczne z partnerskich krajów projektowych.

Konkurs plastyczny z języka angielskiego dla klas 1-3 "Portret Królowej Elżbiety II" zorganizowany przez mgr Urszulę Dworzańską został rozstrzygnięty.

Z entuzjazmem i bardzo aktywnie przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 3 b.

20 grudnia uczniowie klasy I a i IV b oraz Dyrekcja Szkoły uczestniczyli w Wigilii klasowej.

Komisja konkursowa, w której skład weszli przedstawiciele grona pedagogicznego, uczniów , oraz Rady Rodziców przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: KALENDARZ WISZĄCY i KALENDARZ STOJĄCY.

Dnia 8 XII 2017 r. klasy III d i II b wraz z wychowawczyniami panią Renatą Biedka-Kosiek oraz panią Agatą Gruba oraz opiekunami ks. Adamem i panią Joasią wybrały się na mikołajkowo-świąteczną wycieczkę do Korczyny i Krosna.

W poniedziałek 18 grudnia 2017 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbył się finał konkursu „OZE-CIAKI”.

Kolejny raz policjanci rzeszowskiej komendy miejskiej, odwiedzili mury SP 10 w Rzeszowie.

Dnia 12 XII 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 27 odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XVIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa”.

Po warsztatach z Panią Edukator zajmującą się bezpieczeństwem cyfrowym, uczniowie IV b przygotowali na godzinie wychowawczej ciekawe plakaty na ten temat.

Uczniowie klasy 7 b i 4 a podjęli się ciekawego, lecz niełatwego zadania. Rozmawiali, czyli ‘czatowali’ ze swoimi rówieśnikami z zaprzyjaźnionej szkoły w Valdepenas (Hiszpania).

W tym roku szkolnym na zajęciach kółka plastycznego zgłębiamy tajniki grafiki warsztatowej.

Na lekcji plastyki w IV b uczniów spotkała bardzo miła niespodzianka. Każde dziecko dostało Aniołka z masy solnej i mogło go sobie oryginalnie ozdobić.

Świątecznie udekorowana biblioteka szkolna życzy wszystkim czytelnikom cudownych Świąt Bożego Narodzenia oraz wspaniałych prezentów książkowych pod choinką.

W ramach realizacji autorskiego programu „Czytanie łączy pokolenia” w klasie II b odbyły się „Czytanki z Mikołajem”.

6 grudnia uczniowie z klasy IV b obejrzeli film „Coco” w kinie Helios. Wspaniałe przeżycie! Piękny, wzruszający film.

1 grudnia uczniowie klas VI i VII wraz z wychowawcami oraz nauczycielem plastyki – mgr Barbarą Kochan uczestniczyli w niezwykłej lekcji o wielkim artyście Vincencie van

W dniach 8 i 9 grudnia 2017 roku (piątek, sobota) nasi uczniowie, członkowie Szkolnego Koła Caritas, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.

Z okazji Mikołajek klasy IV c i IV e wraz z wychowawcami mgr Magdaleną Kaniewską - Kędra oraz mgr Moniką Poźniak a także opiekunem mgr Marcinem Gacek, wybrały się do kina Helios na film pt. : "Tarapaty"

Uczniowie klasy 3 B za aktywny udział i zaangażowanie w CodeWeek 2017 otrzymali certyfikat oraz prezent – niespodziankę z Ministerstwa Cyfryzacji w postaci 30 sztuk gier Cody&Roby w wersji karcianej. Gry te pomogą w zorganizowaniu kolejnych ciekawych zajęć, podczas których uczniowie będą poznawali tajniki kodowania.

Do naszej szkoły przybył długo oczekiwany gość – Mikołaj. Atmosfera od razu zrobiła się wesoła.

W ten wyjątkowy dla wszystkich dzieci dzień, czyli 6 grudnia, nasza szkolna biblioteka zaprosiła małych czytelników do wspólnej zabawy mikołajkowej.

W dniu 5 grudnia Pan dyrektor Artur de Sternberg Stojałowski wraz z Panią pedagog Magdaleną Joanną Pączek przekazał na ręce dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. dr. H. Hanasiewicza Pani Jolanty Milewskiej prezent

Uczniowie klas II i III naszej szkoły uczestniczyli w dniach 27 XI - 1 XII w Ogólnopolskim projekcie Stypendiada 2017. Zmagania konkursowe podjęło 67 drugoklasistów oraz 70 trzecioklasistów.

W listopadzie miało miejsce rozstrzygnięcie, zorganizowanego przez nauczycieli przyrody naszej szkoły, konkursu mającego na celu obserwację i uwiecznienie w kadrze jesiennych pejzaży.

Uczniowie i Nauczyciele SP 10 chętnie włączają się do Akcji Mikołajkowej. Pokój pedagog powoli się zapełnia. Wszystkim serdecznie dziękujemy, za bezinteresowną pomoc.

28 listopada klasy 3 A i 3 B uczestniczyły w pokazach akrobatycznych w Zespole Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Klasa 4 a i 4 e podjęły nowe, ciekawe wyzwanie. Pod wprawnym okiem swoich Pań wychowawczyń uczniowie z tych klas postanowili napisać życzenia świąteczne dla kolegów z trzech krajów europejskich.

W piątek 24 listopada 2017 r. klasy 2 c i 3 b uczestniczyły w Świątecznych Targach Książki, które odbyły się w centrum handlowym Millenium Hall.

a korytarzach naszej szkoły pojawili się uczniowie ze swoimi ulubionymi pluszakami. Podziwialiśmy m.in.kolorowe jednorożce, misie, pieski, foczki.

21 listopada w naszej świetlicy szkolnej odbył się turniej szachowy. W zawodach uczestniczyło 10 dzieci z klasy II I b.

9 listopada odbyły się w Leżajsku Rejonowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Szachach w grach drużynowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia McCormack postanowili zareagować na wydarzenia wojny izraelsko-arabskiej.

Z okazji Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej katecheci z SP 10 ogłosili konkurs na artystyczny projekt korony i sukienki Matki Bożej i Jej Syna.

W naszej szkole odbyło się wspaniałe wydarzenie. Uczniowie klas 6 i 7 spotkali się z p.Braianą Krewson, stypendystką Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Pani Braiana jest Amerykanką.

13 listopada 2017 r. w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie klasy 7 c- Emanuel Samocki,Daniel Skrodziuk, Jan Szczupak oraz Daniel Buko, Martyna Basiak i Natalia Drelich wzięli udział w ogólnopolskim konkursie historycznym zorganizowanym przez czasopismo ,,Mówią Wieki,,.

Edukido to unikatowy autorski program pracy nad rozwojem dzieci poprzez kreatywną zabawę klockami Lego.

Jak co roku, znowu pojawiły się w ‘10’ postacie z bajek. W dniu 6 listopada 2017 r. uczniowie, a także nauczyciele mogli przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów.

„Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę” to projekt realizowany w naszej szkole pod kierownictwem p. Anny Bazan wraz z Goethe-Institut i wydawnictwem LektorKlett.

Klasa 5 d wraz z wychowawcą i opiekunami wzięła udział w ciekawym wydarzeniu w hali G2A ARENA w Jasionce.

Klasa 5d wraz z opiekunami p. A.Bazan i p. B.Kochan mile spędzała czas w największym na Podkarpaciu Parku Trampolin Fly Park.

„Podróż po Unii Europejskiej szlakami bajek i baśni” – pod takim tytułem odbyły się 8 listopada lekcje europejskie dla klasy I a i IV b. Uczniowie, razem z panią Ewą Nowak-Koprowicz, podróżowali po krajach europejskich.

W dniu 6 listopada 2017 r. klasa III d wraz z wych. panią Renatą Biedka-Kosiek odwiedziła pobliski cmentarz przy ul. Podkarpackiej.

„W bajkach jest wszystko możliwe”. Przekonali się o tym uczniowie klas pierwszych, którzy 6 listopada uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych z okazji Dnia Postaci z Bajek.

30 października odbył się szkolny konkurs dla klas trzecich „Jesienna zgaduj – zgadula”, który przygotowała i przeprowadziła pani Marzena Stolarska.

Podziwiający nową stroną internetową naszej szkoły uczniowie klasy 3 B zaprosili na swoje zajęcia komputerowe jej twórcę - pana informatyka Damiana Macha.

24 października uczniowie klasy V c uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie panem Maciejem Rędziniakiem.

W dniu 25 października 2017 roku klasa 4 c wraz ze swoim wychowawcą Magdaleną Kaniewską Kędra i Panem Markiem Pelcem odwiedziła Fly Park, największy na Podkarpaciu Park Trampolin mieszczący się w Rzeszowie.

Rzeszowski oddział PTTK zorganizował międzyszkolny konkurs pt. „ROK WISŁY”, który odbył się w Pstrągowej, w Siedlisku Janczar.

Dnia 7 października 2017 r. przy C.H. Millenium w Rzeszowie odbył się coroczny bieg młodzieżowy. Nasi uczniowie startowali w swoich kategoriach wiekowych:

Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu.

W Europejskim Tygodniu Kodowania naszą szkołę odwiedził niezwykły gość – robot OzoBot.

14 października grupa uczniów wraz z opiekunami: s.Filipiną,o. Wojtkiem,p. Małgosią,p. Agnieszką i p. Magdą wybrała się na wycieczkę w Beskid Niski.

Kubuś Puchatek - ulubiony bohater dzieci - skończył 91 lat. Z tej okazji, w bibliotece szkolnej, odbyły się zajęcia poświęcone misiowi i jego przyjaciołom.

11 października 2017 roku uczniowie z klas: IV b oraz I a rozpoczęli kolejną podróż po krajach Unii Europejskiej w ramach lekcji organizowanych przez bibliotekę szkolną. Pani Ewa Nowak-Koprowicz.

Jak co roku Szkoła Języków Obcych British School zorganizowała międzyszkolny konkurs z języka angielskiego "Let's play English".

W poniedziałkowe przedpołudnie 9 października 2017 r. klasy 2 c i 3 b uczestniczyły w niezwykłych warsztatach. Pan Janusz Korzeniowski z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie wprowadzał naszych uczniów w tajniki kaligraficznego pisania.

„Ognik” to pierwsza i jedyna w województwie sala edukacyjna, w której dzieci poznają tajniki pracy strażaków i ochrony przeciwpożarowej.

Zalety czytania są znane wszystkim. Wiemy, że głośne czytanie dzieciom rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, a także buduje więź emocjonaln

2 października na terenie SP10 odbyła się kolejna edycja zawodów z cyklu „Lekkoatletyka dla każdego”.

II miejsce w Drużynowych Rzeszowskich Igrzyskach Dzieci w Szachach na rok 2017/2018!

Dnia 18 września klasa III d pod opieką wych. Renaty Biedki-Kosiek oraz pani pedagog Magdaleny Pączek spędziła dwie godziny na wesołych zabawach w Centrum Rozrywkowym "Kolorowy Świat".

Dnia 22.09.2017 r. klasa 4 e wraz z wychowawcą oraz opiekunem mgr Martą Wyspiańską odbyła wycieczkę do Parku Trampolin (Fly Park).

W dniu 12 września 2017 roku klasa VII c odbyła wycieczkę do siedliska "Janczar" położonego w Pstrągowej.