Nagroda dla projektu europejskiego ‘Let’s weave a Story’ – 01.07.2018 r.

Nasza szkoła została nagrodzona w roku szkolnym 2017 / 2018 Krajową Odznaką Jakości za całoroczny projekt eTwinning w języku angielskim ‘Let’s weave a Story’.

Projekt prowadzony był z trzema partnerskimi krajami: Hiszpanią, Portugalią i Włochami. Nasza szkoła była jedyną z Polski, biorącą udział w tym projekcie. Uczniowie zaangażowani w realizację projektu: klasa 4a i grupa uczniów z klasy 7b. Nauczyciel prowadzący (współzałożyciel projektu i administrator): p.Ewa Michałek.

Projekt miał za zadanie:

  1. zwracać uwagę uczniów, jak ważne jest zachowanie europejskiego dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń;
  2. wspólne napisanie z krajami partnerskimi opowiadania – książeczki elektronicznej. Ponadto utworzony ebook posiada rysunki wykonane własnoręcznie przez uczniów, uczestników projektu.

Uczniowie z naszej szkoły ułożyli pierwszą część opowiadania. Było ono kontynuowane przez kolejne kraje partnerskie. Na uwagę zasługuje fakt, iż ‘drużyna z Dziesiątki’ wygrała konkurs projektowy na tytuł książeczki elektronicznej – ‘The Mystery of the Lost Diamond’ (‘Tajemnica zaginionego diamentu’).

Jako ciekawostkę należy podać, iż w doskonaleniu kompetencji posługiwania się językiem angielskim i wykorzystaniu współczesnej technologii informacyjnej pomógł czat online z przyjaciółmi z Hiszpanii, przeprowadzony w szkolnej sali komputerowej.

Projekt ‘Let’s weave a Story’ był niezwykle ciekawy dla uczniów. Entuzjastycznie przyjęli wygraną na tytuł wspólnej książeczki elektronicznej. Wszyscy z niepokojem i zaciekawieniem oczekiwali dalszych części tej niezwykłej opowieści. Motto naszego ebooka – ‘Don’t judge by appearance!’ (‘Nie sądź po pozorach’) zostało w pełni przedstawione. W trakcie pojawiania się kolejnych kart opowieści, czytelnicy mieli możliwość ‘śledzenia’ przemiany, jaka nastąpiła w głównych bohaterach.

Gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów w realizacji projektów europejskich na platformie eTwinning!